e-mail: webteam

inloggen webbeheer

Zaterdag-team wint met ruime cijfers

Speeldatum:             9 februari 2019
Team:                         Borne, KNSB klasse 4B
Ronde:                       6
Plaats:                        Thuiswedstrijd in de Wiekslag
Tegenstander:         Drienerlo in de Nahand.

Locatie:                      de Wiekslag,  Deldensestraat 82  Borne

Eindelijke eens goed nieuws, wanneer het  over externe wedstrijden gaat. Het zaterdagteam heeft zijn wedstrijd met ruime cijfers gewonnen.
Dat was zeer welkom, want het was een 4-punten wedstrijd. Hierdoor houden we aansluiting bij de middenmoot  in de klasse 4B.

Lex haalde al snel het eerste punt binnen. Na anderhalf uur. Het leek erop dat Erik Zuurbier geofferd was op eerste bord. Hij kon dan ook niet voor een verassing zorgen.  Het tweede punt werd een uur later binnengehaald door Henk. Met een overtuigende koningsaanval moest de tegenstander zijn dame of

Maurice Pots verving Art Rol

feren om niet mat te gaan. Henk gaf  daarna nog even een schijn van een kans met een opgeschoven pion, maar maakte het uitstekend af.  Het derde winstpunt kwam van Norbert. Vanuit een beroerd gespeelde opening (zijn eigen woorden) kon hij zich uitstekend recapituleren. Hij moest  twee torens geven voor een dame om uit de penarie te komen, maar had daarna mooi spel. Zijn actieve dame geholpen door een levendig paard won het van de

passieve torens en paard.  In het overwicht zette Norbert de partij naar zijn hand.
Patrick speelde een remise met het idee dat de 4 punten grens al dichtbij was. Alhoewel ik het idee had dat hij duidelijk beter stond.  De teamoverwinning werd binnengehaald door Bert die, weliswaar met een omweg, Martin Borggreve geen kans gaf.  Ondertussen had onze Thomas en Daan Stam een  remise beklonken. Het eindspel met 4 lopers en wat pionnen was voor beiden vast te zetten.  Tussenstand: 5-1
De resterende partijen gingen om bordpunten. Voor Marinus helaas niet. Hij ging op de 39ste zet door de klok. Hij leek slechter te staan, maar op de 40ste zat had hij, via een tussenschaak, dameruil kunnen afdwingen en een zeer kansrijk eindspel kunnen spelen. Helaas.  Maurice, die als Deldenaar in plaats van Art Rol speelde kwam ook slecht op gang, maar wist in het eindspel toch overtuigend de winst af te dwingen. Mooie uitslag: 6-2.

Norbert, nog niet in kansrijke positie

De volgende wedstrijd is op 16 maart in Doetinchem.

Borne

Drienerlo

Griffioen , A. (Lex) 1929 Zuurbier , E.A.M. (Erik) 1539 z-w 1 – 0
Munster , P. (Patrick) 1955 Buter , M.J.S. (Maarten) 1901 w-z ½ – ½
Waanders , N.G.H. (Norbert) 1821 Anjewierden , A.A. (Anjo) 1778 z-w 1 – 0
Pots , M. (Maurice) 1823 Nicolai , H. (Henk) 1903 w-z 1 – 0
Tibbe , M.T. (Marinus) 1754 Lubbe van der, R.H.J. (Rob) 1753 z-w 0 – 1
Eillert , H. (Henk) 1626 Lebbink , A. (Antoni) 1750 w-z 1 – 0
Akker van den, B. (Bert) 1694 Borggreve , M.H.M. (Martin) 1573 z-w 1 – 0
Berghuis , T. (Thomas) 1493 Stam , D. (Daan) 1697 w-z ½ – ½
Gemiddelde Rating: 1762 Gemiddelde Rating: 1737 6-2

Comments are closed.