e-mail: webteam

inloggen webbeheer

Interne competitie ronde 15 en 16: Norbert Waanders herovert leiding

In ronde 15 van de schaakcompetitie van SV Borne vond een enerverend gevecht plaats tussen de ranglijstaanvoerder Paul Formanoij en de nummer drie John Leerentveld. John koos voor een gedekte vrijpion op een moment dat hij misschien een nog betere optie had. Paul blokkeerde deze pion vrijwel de gehele verdere partij met een paard dat ook steeds hinderlijk zicht had op een zwakke pion van John. Paul nam met dit dynamisch evenwicht geen genoegen en probeerde met een riskante koningsmars de partij naar zijn hand te zetten. Het scheelde niks of hij was aan de overkant zelf mat gelopen. Na een loper- en een torenruil kwam er een eindspel op het bord dat beide kanten op kon gaan. Paul sloeg remise af, terwijl John beter leek te staan. Vervolgens speelde John eigenlijk te riskant, maar hij kon tot zijn geluk met een aardig pionoffer nog net remise bereiken. Ben ten Dam kwam tot zijn eigen verbazing bij een afwikkeling snel een stuk achter tegen Hans Kroeze, maar bereikte nog een eindspel met twee verbonden pluspionnen tegen het stuk. Hans had dit moeten winnen als hij eerst zijn eigen pion op de kleur van zijn loper had gezet. Na dit verzuim wist Ben onder opoffering van al zijn pionnen heel slim de laatste pion van Hans op te eten en zo de remise veilig te stellen. Jos Muller won een vrij gestroomlijnde partij van Erik Witteveen. Cor van Bree kwam er niet door tegen Freek Wentink, maar die sloeg remise af. Freek kwam daarna met een veel te optimistische pionzet die Cor aanknopingspunten bood voor een goede aanval, waarna deze de partij alsnog in zijn voordeel beslechtte. Guus Nolte en Joop Naatje kwamen remise overeen op het moment dat Guus duidelijk voordeel begon te krijgen, maar ook de vermoeidheid een rol begon te spelen. Gert Nijhuis versloeg Gerard Boersma die hem een stuk cadeau gaf.

In ronde 16 nam Norbert Waanders de koppositie over door Paul Formanoij te verslaan. Paul had met een toren en pion tegen twee stukken een gelijkwaardige stand, maar verloor na een fout twee centrumpionnen. Langzaam maar zeker trok Norbert de partij vervolgens naar zich toe. Henk Eillert won knap van Rik Veldhuis in een lastige partij, waarin flink moest worden gerekend. Henks vrije a-pion bleek uiteindelijk sterker dan Riks vrije c-pion. Cor van Bree en Erik Witteveen hielden elkaar keurig in evenwicht. Ook Frans Veltkamp en Hans Kroeze remiseerden. Frans had nog wel kansen gezien maar durfde het avontuur niet aan. Guus Nolte verwisselde een paar zetten en kwam een toren achter, maar Freek Wentink had de grootst mogelijke moeite om het eindspel te winnen. Pas na een zet of 100 lukte het hem. Clemens Fransen liet zich in gelijke stand verrassen door Willem Venerius die een pion en passant sloeg, aanval kreeg en won. Joop Naatje had een pion voor in een pionneneindspel, maar verloor van Gerard Boersma omdat diens koning beter stond. Gert Nijhuis versloeg Henk Dijkhuis die met een (volgens eigen zeggen) dramatische opening kwam.

Comments are closed.