e-mail: webteam

Laatste nieuws

inloggen webbeheer

Interne Competitie ronde 12 en 13: Prachtige schaakles van clubkampioen

Norbert Waanders sloeg in ronde 12 van de interne competitie van SV Borne een gat op de ranglijst door de sterke Rik Veldhuis te verpletteren. Met een pionnenstorm op de koningsstelling werd, ondersteund door twee torens en met investering van twee stukken, een sluitend matnet aangebracht. Rik die zijn dame op de verkeerde vleugel had geposteerd kon de schaakles slechts lijdzaam ondergaan en bewonderend toezien. Ben ten Dam wist in gelijke stelling gebruik te maken van overbelasting van een pion van Joop Naatje en bracht daarna zijn pion winnend naar de overkant. Erik Witteveen bracht met een geniepige damezet een dubbele dreiging in de stelling die Jos de Vries niet had voorzien. Het kostte Jos de dame en de partij. Henk Dijkhuis hield het lang gelijk tegen Guus Nolte, totdat Henk opeens een stuk verloor dat hij niet kon terugslaan wegens mat.

In ronde 13 kreeg John Leerentveld een vrijpion op de a-lijn tegen Wim Arns, maar die werd zo geblokkeerd dat er geen voordeel in zat. Na een algehele afruil resteerde een geheide remisestand. Ben ten Dam deed op de 5e zet iets anders dan hij van plan was en dat kostte hem meteen een belangrijke centrumpion. Theo Heeregrave bouwde het voordeel langzamerhand uit en won. Freek Wentink en Jos Muller hielden de partij lang in evenwicht, maar na een slechte pionzet van Freek kreeg Jos sterke lopervelden. Jos kwam vernietigend binnen in Freeks koningsstelling en won een toren, een paard en de partij. Hans Kroeze verloor al snel een stuk tegen Guus Nolte, had  iets compensatie, maar nam het remiseaanbod van Guus wel meteen aan. Frans Veltkamp offerde tegen Joop Naatje een stuk tegen drie pionnen. Waarschijnlijk was het incorrect, maar Joop wist het niet aan te tonen. Toen de heren tot remise besloten leek Frans inmiddels op winst te staan. Jos de Vries raakte bij een ruil een pion achter. Zijn passieve stelling zorgde voor meer problemen, waarvan Willem Venerius optimaal profiteerde.

Comments are closed.