e-mail: webteam

inloggen webbeheer

Interne competitie ronde 14: Bijna een dolle toren als reddingsboei

In het topduel in de 14e ronde van de interne Bornse schaakcompetitie durfden Paul Formanoij en Norbert Waanders in gelijke stelling niets te forceren, dus werd het remise. Dit resultaat kwam ook tot stand bij Henk Eillert en Wim Arns, al leek Wim daar toch wat voordeel te hebben met druk over de halfopen c-lijn. Het bleek echter niet eenvoudig om verder te komen. Theo Heeregrave won het pionneneindspel van Thijs Mangelsdorf door met zijn koning binnen te dringen na een gelijk opgaande partij. Peter Levink gaf in de opening een loper weg tegen Ben ten Dam. Na nog een kwaliteitsverlies gaf Peter op. Erik Witteveen kwam een pionnetje achter tegen Freek Wentink, maar won er twee terug. De laatste pion bleek echter giftig. Freek kreeg een mataanval die Erik slechts kon stoppen door een toren te geven. In het eindspel zocht Erik nog naar een patwending met een dolle toren, maar zover liet Freek het niet komen. Ton Droste gaf er op zet 8 al de brui aan na een paard te hebben weggegeven tegen Hans Kroeze. Frans Veltkamp trok na kwaliteitswinst met secuur spel de partij over de streep tegen Willem Venerius. Zijn handelsmerk g2-g4 bleef ditmaal geheel achterwege tot verbazing van de toeschouwers, want die zet kwam in het eindspel nog zeer in aanmerking. Joop Naatje en Thijs Bakker schoven de stelling dicht en besloten tot remise. Onderaan de ranglijst deed Jos de Vries goede zaken door Henk Dijkhuis te verslaan.

Comments are closed.