e-mail: webteam

inloggen webbeheer

Achttal wint vierpuntenduel tegen Zwarte Paard

Achttal wint vierpuntenduel tegen Zwarte Paard

Met veel pijn en moeite werd het belangrijke duel tegen Het Zwarte Paard uit Ommen uit het vuur gesleept door het SOS-team. Dit terwijl de tegenstander met een speler minder kwam opdraven i.v.m. een ziektegeval. Lex Griffioen hoefde aan bord 1 dus niet in actie te komen om het punt te incasseren. Rik Veldhuis leek tamelijk solide en zelfs iets beter te staan, maar gaf op een onbewaakt moment zomaar een stuk weg. Hij gaf meteen op. Theo Heeregrave liet zich onnodig enkele geïsoleerde pionnen aansmeren die kwetsbaar waren. Nadat hij er eentje verloor werd het vrijwel onmogelijk om de vrijpion van zijn tegenstander tegen te houden. Die wikkelde netjes af naar een gewonnen pionneneindspel. Henk Eillert deed gelukkig wat terug in een vreemde partij waarin zijn tegenstander een incorrect offer moest bekopen. Ook John Leerentveld dwong winst af via een pionnenstorm en een loperoffer op de koningsvleugel. Het resterende toreneindspel met een pion voorsprong bleek voldoende om het punt binnen te halen. Erik Witteveen kreeg een verloren staand eindspel voor de kiezen na een verkeerde afwikkeling. Omdat zijn tegenstander hierna echter de verkeerde pion opspeelde bleek het ongelijke lopereindspel ondanks drie pionnen voorsprong niet meer te winnen en moest die in remise berusten. Wim Arns kreeg in een gelijk opgaande partij hulp van de tegenstander die zijn koning naar het midden van het bord dirigeerde om zich daar pardoes mat te laten zetten. Hiermee was de buit binnen voor het team. Gelukkig maar, want Norbert Waanders liet zich de kaas van het brood eten door in lichte tijdnood zijn dame weg te geven na een partij waar hij een pionnetje had buitgemaakt, maar wel wat onder druk stond.

S.V. Borne 1

S.C. ’t Zwarte Paard 1

Griffioen, A. (Lex) 1902 Hoekstra, J. (Jan) 1743 z-w 1R – 0R
Veldhuis, H. (Rik) 1779 Jong de, G. (Gosse) 1739 w-z 0 – 1
Leerentveld, J.G. (John) 1781 Westra, M. (Mindert) 1713 z-w 1 – 0
Waanders, N.G.H. (Norbert) 1824 Winters, K. (Klaas) 1607 w-z 0 – 1
Eillert, H. (Henk) 1684 Engbersen, J. (Johan) 1753 z-w 1 – 0
Heeregrave, T.J. (Theo) 1546 Groot de, H.D. (Eric) 1657 w-z 0 – 1
Arns, W.S.J. (Wim) 1587 Dijkstra, J. (Jan) 1596 z-w 1 – 0
Witteveen, E.A.R. (Erik) 1507 Hop, T. (Tom) 1577 w-z ½ – ½

Uitslag: 4,5 – 3,5 met als bijzonderheid dat alle zwartspelers van Borne een vol punt behaalden.

Comments are closed.